Budynek Vistula Business Garden nagrodzony

W konkursie „Budynek roku 2016” w kategorii budynków biurowych (grupa 5) laureatem i zdobywcą II nagrody został współrealizowany przez Unima 2000 biurowiec Vistula Business Garden. Budynek zlokalizowany jest przy ulicy Marii Konopnickiej 31 w Krakowie, w bezpośrednim sąsiedztwie Mostu Grunwaldzkiego i Bulwarów Wiślanych.

Zakres prac firmy Unima 2000 objął wykonanie systemu BMS, systemu kontroli dostępu, systemu sygnalizacji pożaru, dźwiękowego systemu ostrzegawczego, systemu CCTV, SSWiN, audio-video, systemu detekcji tlenku węgla oraz budowę okablowania strukturalnego LAN.

Budynek Vistula Business Garden ma 8 kondygnacji naziemnych, w tym nadbudówkę stanowiącą kondygnację techniczną. Pomieszczenia biurowe zlokalizowano w dwóch skrzydłach budynku: północnym i południowym oraz w części frontowej (wschodniej) zlokalizowanej od strony ul. Konopnickiej. Na dachu obiektu, poza przestrzeniami technicznymi, zaprojektowano taras widokowy z powierzchniami zielonymi. Na kondygnacjach +6 i +2 oraz na podium wydzielonym na parterze od strony południowej umieszczono tarasy (balkony) na których również przewidziano powierzchnie zielone. Całość prac wykonano w ciągu 19 miesięcy. Generalnym wykonawcą jest firma RE-Bau Sp. z o.o.

„Budynek roku 2016” to konkurs ogólnopolski, organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 1989 roku. Jest jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa. Obiekty są zgłaszane przez inwestorów, generalnych wykonawców, deweloperów, jednostki projektowe bądź samorządy terytorialne.

Warto przypomnieć, że w analogicznym konkursie w roku 2013, został nagrodzony inny projekt współrealizowany przez Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A.. Wtedy, w kategorii obiektów służby zdrowia (grupa VI) I nagrodę zdobyło Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Krakowie, zlokalizowane przy ul. Kopernika 50.

Mamy nadzieję, że w przyszłości, w najważniejszych konkursach ogólnopolskich będą nagradzane kolejne inwestycje w których współuczestniczymy.

Więcej informacji o obiekcie na stronie wykonawcy: Re-Bau/

Udostępnij post:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozostańmy w kontakcie

Więcej aktualności

Akademia Unima 2000

Akademia Unima 2000

Bezpłatny webinar: SZTUCZNA INTELIGENCJA, AUTOMATYZACJA PROCESÓW I WYKORZYSTANIE KANAŁU GŁOSOWEGO I CHATOWEGO W OBSŁUDZE KLIENTA Zapraszamy na kolejny webinar organizowany w ramach

Strona www.unima2000.pl korzysta z plików Cookies (w celu realizacji usług)