Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. powołuje nowy skład Zarządu.

W dniu 24.06.2021, w wyniku zakończonego postępowania kwalifikacyjnego, Rada Nadzorcza Spółki Unima Systemy Teleinformatyczne S.A.  powołała na kolejną kadencję Zarząd w nowym składzie: Nowym Prezesem zarządu Spółki Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. został wybrany Pan Grzegorz Pardela. Nowym Wiceprezesem zarządu został wybrany Pan Piotr Urbaniec

Pan Grzegorz Pardela Manager z 20 letnim doświadczeniem. Wieloletni dyrektor handlowy, prokurent i członek zarządu w spółce notowanej na GPW. Posiada doświadczenie w zarządzaniu zespołami sprzedażowymi oraz działami obsługi klienta. Odpowiedzialny za rozwój biznesu, w tym za wielomilionowy budżet przychodowy, jego realizację i zarządzanie portfelem należności o wartości ponad 100M PLN. Zdobył bogate doświadczenie w zarządzaniu polisami ubezpieczającymi należności z obrotami pow. 400M PLN rocznie. Odpowiedzialny za przygotowanie, wprowadzenie i rozwój systemu informatycznego klasy Enterprice do obsługi transakcji faktoringowych. Odpowiedzialny za transformację firmy z małej, lokalnej, pożyczkowej do ogólnopolskiej firmy faktoringowej wykorzystującej rozwiązania fintechowe. Ukończył z wyróżnieniem Executive MBA w Wyższej Szkole Bankowej & Coventry University.

Pan Piotr Urbaniec Doświadczony menadżer nastawiony na wymagające wyzwania i osiąganie wyników pracy. Ponad 20 lat pracy zawodowej w przemysłach: lotniczym, motoryzacyjnym oraz IT/Internet. Posiada doświadczenie ugruntowane w następujących obszarach: planowanie strategii, międzynarodowy rozwój biznesu, budowanie i zarządzanie zespołami sprzedażowymi, zarządzanie produktem, zarządzanie projektami oraz zarządzanie generalne – całością przedsiębiorstwa. Doświadczony w skutecznej interpretacji wymagań rynku i przełożeniu ich na definicję produktu/usług. Duża wiedza techniczna/inżynierska ułatwiająca skuteczne poruszanie się w środowiskach partnerów, dostawców i klientów w branżach technicznych. Skuteczny, entuzjastyczny komunikator i negocjator również na poziomie międzynarodowym. Strategicznie myślący motywator zespołów ze zdolnościami przywódczymi. Zdolny do pracy pod presją czasu i założonych wymagań oraz do priorytetyzacji działań w celu skutecznej I efektywnej realizacji celów zarówno we współpracy z zespołem jak i samodzielnie.

Konsolidacja umiejętności i zasobów

Wybór nowego zarządu komentuje Pani Magdalena Kniszner, aktualnie członek Rady Nadzorczej delegowany do pełnienia Funkcji Prezesa zarządu Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A.:

W procesie budowy składu nowego zarządu zwracaliśmy szczególna uwagę na zawodowe doświadczenia w interesujących nas obszarach i wizję spółki prezentowaną przez kandydatów. Nowy zarząd spółki będzie musiał podołać wszechobecnej migracji i rozwojowi systemów biznesowych w chmurze (narzędzia do współpracy grupowej), automatyzacji i robotyzacji procesów w segmencie Customer Experience CX, zagadnieniom analizy i syntezy mowy i tekstu, czy wyzwaniom Przemysłu 4.0. Oczekujemy, że oferta firmy ulegnie rozszerzeniu o rozwiązania, które jak pokazała pandemia, będą w przyszłości wiodące w utrzymaniu działania większości biznesów. 

Wierzę, że nowi Członkowie zarządu podołają wyzwaniom, które przed nimi stawiają akcjonariusze.”

Przyspieszenie rozwoju przez poszerzenie oferty świadczonych usług

– W jakim kierunku będzie zmierzać Spółka i czy zostanie utrzymana linia biznesowa Spółki?

Unima 2000 to zespół ekspertów w swojej branży. Naszą największą wartością jest potencjał drzemiący w naszych pracownikach oraz doświadczenie zdobyte w obsłudze wymagających klientów. Na pewno jako priorytet przed zarządem stać będzie zwiększenie sprzedaży w oparciu o posiadaną bazę klientów i unikatowe kompetencje Spółki. Ponadto zaoferowanie klientom nowych produktów. Należy połączyć posiadane umiejętności zespołu pracowników oraz zasoby będące w posiadaniu nowych władz Spółki. Wszystkich cechują przede wszystkim duże kompetencje, wieloletnie doświadczenie, szeroka wiedza ekspercka, a zarazem ambicja i pasja w poszukiwaniu nowych rynków i ponadczasowych rozwiązań. Celem jest utrzymanie i kontynuacja dotychczas obranej linii biznesowej, a jednocześnie wzmocnienie i  unowocześnienie strategii rozwoju Spółki. Spółka posiada status spółki giełdowej, co daje naszym klientom poczucie bezpieczeństwa, transparentność i profesjonalność w realizacji projektów. Wszystkie wymienione cechy tworzą solidne podstawy do dalszego rozwoju, transformacji, a jednocześnie skierowania firmy na bardziej nowoczesne tory.”

-Jaki będzie nadrzędny cel optymalizacji strategii działania?

Priorytetem dla Spółki jest budowanie jej wartości dla akcjonariuszy i realizacja stałej strategii dywidendowej.  Wieloletnia stabilna pozycja spółki pozwoli na realizację tego celu. Dynamika transformacji cyfrowej, w jakiej obecnie jest gospodarka wymusza na nas tzw. “nowe otwarcie“. Kierunkiem podejmowanych przez nas działań jest wzmocnienie pozycji firmy, budowanie nowych kompetencji poprzez rozwój i optymalizację oferty w zakresie zaawansowanych, inteligentnych rozwiązań. Proces ten został rozpoczęty jeszcze przez poprzedni zarząd przed wybuchem światowej pandemii. Możliwość realizacji opcji strategicznych powinna zostać uwzględniona. Jest to istotny cel jaki stoi przed nowo wybranym zarządem. Zakładamy, że działania te w niedługim czasie będą miały bezpośredni wpływ na wzrost rentowności Spółki oraz całej Grupy Kapitałowej.”

Rozwój Grupy Kapitałowej Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A.

– W jaki sposób nowa strategia może wpłynąć na pozostałe spółki z Grupy Kapitałowej?

Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. tworzy Grupę Kapitałową, w skład której wchodzą dwie pozostałe spółki: IQnet Sp z o.o. i Lockus Sp z o.o.. We wszystkich spółkach będziemy dążyć do zwiększenia współdziałania między zespołami i zarządami, mocniejszego wykorzystania cross sellingu oraz up sellingu. Przyszłe działania wymagają szerokiego spojrzenia na możliwości stworzone przez przenikające się oferty spółek. Mamy na pokładzie spółek bardzo dobych menedżerow – specjalistów w swoim fachu. A oferta 3 spółek pokrywa całościowo z jednej strony obszar wsparcia obsługi klienta, a z drugiej obszar wsparcia i realizacji inwestycji. Powinno to wymiernie przełożyć się na rozwój i dać synergię działaniom wszystkich przedsiębiorstw tworzących Grupę Kapitałową.  Liczę, że  całościowo zaowocuje wzmocnieniem pozycji strategicznej, a przede wszystkim wzrostem atrakcyjności inwestycyjnej Grupy Kapitałowej Unima  2000 Systemy Teleinformatyczne S.A.“

Udostępnij post:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozostańmy w kontakcie

Więcej aktualności

Akademia Unima 2000

Akademia Unima 2000

Bezpłatny webinar: SZTUCZNA INTELIGENCJA, AUTOMATYZACJA PROCESÓW I WYKORZYSTANIE KANAŁU GŁOSOWEGO I CHATOWEGO W OBSŁUDZE KLIENTA Zapraszamy na kolejny webinar organizowany w ramach

Strona www.unima2000.pl korzysta z plików Cookies (w celu realizacji usług)