Systemy Zarządzania Budynkiem
Nie ma dwóch takich samych budynków. Każdy wymaga odrębnego potraktowania ze względu na zastosowane w nim technologie i urządzenia. Muszą one efektywnie ze sobą współpracować i być odpowiednio zintegrowane, aby zapewnić „szyty na miarę” System Zarządzania Budynkiem.
Nasze nowoczesne rozwiązania BMS składają się z urządzeń sterujących i monitorujących, są połączone w standaryzowaną sieć automatyki budynkowej. Pozwalają kontrolować takie systemy jak: wentylacja, klimatyzacja, ogrzewanie, systemy bezpieczeństwa, instalacje elektryczne, oświetlenie czy systemy wodno-kanalizacyjne.
Jesteś na bieżąco informowany o stanie pracy poszczególnych urządzeń i instalacji, a także o wszelkich zaistniałych awariach i nieprawidłowościach.
BMS, zwany też Systemem Automatyki Budynku, może być zastosowany i spełniać należycie swoją rolę zarówno w małych budynkach (np. domach jednorodzinnych), jak też w wielokondygnacyjnych obiektach o ogromnej powierzchni (np. galeriach handlowych).
System Zarządzania Bezpieczeństwem Pożarowym
jest przeznaczony do sterowania i kontrolowania stanów urządzeń, które mają wpływ na przebieg sprawnej ewakuacji oraz ochrony przed ogniem i dymem w sytuacji wystąpienia alarmu pożarowego. Różnica między tym systemem a klasycznymi systemami zarządzania budynkiem (BMS) jest praktycznie niewidoczna. Polega ona na tym, że system taki realizuje wyłącznie funkcje związane z bezpieczeństwem pożarowym nie zapewniając dodatkowo komfortu użytkowania budynku.
System Zarządzania Bezpieczeństwem Pożarowym posiada wymagane przez prawo uprawnienia i certyfikaty. Funkcjonuje on w oparciu o złożone matryce sterowania zgodnie ze scenariuszem pożarowym. Urządzenia w zasięgu jego działania to m.in.: klapy i bramy odcinające strefy pożarowe, wentylatory, klapy dymowe i oddymiające, kurtyny automatyczne i in.
Uruchomienie takiego zintegrowanego systemu oznacza przejęcie kontroli nad wszystkimi autonomicznymi centralami i sterowanie takimi urządzeniami jak bramy, schody ruchome, windy i in. Jednocześnie funkcje centrali SSP są ograniczone wyłącznie do działań związanych z detekcją.
W przypadku pojawienia się zagrożenia system zapewnia racjonalną, zdecydowaną i bezkolizyjną obróbkę wszystkich napływających informacji. Za pomocą zintegrowanego interfejsu graficznego z przygotowanymi planami można sprawnie zlokalizować miejsce wystąpienia alarmu.
Odpowiednie skonfigurowanie systemu sprawia, że wszystkie dane dotyczące zdarzenia (np. przegród, dróg ewakuacyjnych, odległości, stref ewakuacji) mogą być wizualizowane, przetwarzane i przekazywane dalej. System pozwala też na integrację danych technicznych – numeru czujnika, rodzaju i lokalizacji meldunku czy adresu pomieszczenia. Możliwe jest również umieszczenie w tekście wskazówki dla służb interwencyjnych (policji i straży pożarnej) albo specjalnych uwag opisujących podejmowane czynności.
Copyright 2020 – by UNIMA 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. All rights reserved to UNIMA 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A.
Spółka UNIMA 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. z siedzibą w Krakowie (31-866) przy ul. Skarżyńskiego 14, zarejestrowana przez Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000218370 Kapitał Zakładowy w kwocie 2 735 500 złotych opłacony w całości.