BEZPIECZEŃSTWO I AUTOMATYKA BUDYNKOWA

Systemy Audiowizualne i Konferencyjne

Podnieś standard obiektu dzięki nowoczesnym rozwiązaniom multimedialnym
Nowoczesne obiekty wymagają nowoczesnych rozwiązań multimedialnych. Podnoszą one ich standard zarówno dzięki atrakcyjności przekazu informacji, funkcjonalności i prostocie obsługi, jak też zaawansowanym możliwościom komunikacyjnym. Proponowane przez nas technologie znajdują zastosowanie w ogólnodostępnych przestrzeniach, salach konferencyjnych czy powierzchniach biurowych. To rozwiązania dedykowane dla biznesu, jednak z powodzeniem korzystają z niego także inne sektory rynku – bankowy, ubezpieczeniowy, medyczny czy farmaceutyczny.

W naszej ofercie znajdują się:
 • Systemy nagłośnienia pomieszczeń
 • Systemy przekazu dźwięku i obrazu
 • Projekcje multimedialne – projektory, monitory wielkoformatowe oraz automatyka (mechanizmy i windy dla projektorów i ekranów)
 • Systemy integracyjne – panele dotykowe, piloty, klawiatury wielofunkcyjne i procesory sterujące
 • Cyfrowa informacja wizualna – w oparciu o multimedialne odtwarzacze z możliwością zdalnego zarządzania treścią
 • Systemy zarządzania oświetleniem – zarówno sztucznym, jak i naturalnym (rolety wewnętrzne sterowane elektrycznie).
Co zyskujesz?
 • W pełni nowoczesny wizerunek firmy
 • Wyższą funkcjonalność obiektu dzięki możliwości zdalnego zarządzania przepływem informacji
 • Prostotę obsługi systemów, dzięki czemu mogą z nich korzystać wszyscy pracownicy
 • Zaawansowane możliwości komunikacyjne zarówno wewnątrz firmy, jak też w sytuacji, gdy odbywają się w niej spotkania z kontrahentami z zewnątrz.

Postaw na błyskawiczną komunikację na wypadek sytuacji kryzysowych

Systemy interkomowe pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających w budynku, jak też samego obiektu dzięki wykorzystaniu technologii dystrybucji połączeń alarmowych za pomocą głosu i obrazu.

Instalowane przez nas terminale mają zastosowanie zarówno z budynkach o charakterze biznesowym, jak również w bardziej niestandardowych środowiskach – na przykład są stosowane w szpitalach na stanowiskach z powierzchniami antybakteryjnymi lub w postaci interkomów odpornych na dewastację są montowane na stadionach i stacjach kolejowych. Oferujemy również jednostki z certyfikatem bezpieczeństwa w razie eksplozji, które idealnie nadają się do zastosowania w przemyśle petrochemicznym.

Na użytek szpitali, zakładów opieki zdrowotnej czy domów spokojnej starości proponujemy także systemy przywoławcze, które umożliwiają wezwanie personelu przez pacjenta. W naszej ofercie znajdują się również rozwiązania, które pozwalają na zlokalizowanie danej osoby (np. zgubionego pacjenta).

Rozwiązanie:

Systemy interkomowe składają się z elementu centralnego (serwera) i rozproszonych terminali interkomowych (z możliwością np. rozgłaszania komunikatów).

Co zyskujesz?

 • Bezpieczeństwo i komfort użytkowania obiektu
 • Błyskawiczną komunikację – także na wypadek sytuacji kryzysowych
 • Płynny przepływ informacji, który ułatwia pracę zatrudnionemu personelowi
 • Podniesienie standardów obiektu i nowoczesny wizerunek firmy bądź placówki.

Zredukuj koszty i podnieś komfort użytkowania parkingu

Systemy parkingowe pozwalają na komfortowe korzystanie z parkingów, a ich operatorom ułatwiają zarządzanie nimi. Wdrażane rozwiązania są dopasowane do indywidualnych potrzeb i warunków, jakie panują na parkingu. Mogą one też realizować rozmaite zadania.

 System „kontrola zajętości” analizuje na bieżąco liczbę samochodów i wolnych miejsc na parkingu. Precyzyjny monitoring może obejmować całą powierzchnię, jak też wybrane poziomy, strefy czy alejki. Informacje o ilości zajętych i dostępnych miejsc mogą być wyświetlane zarówno przy wjeździe na parking, jak też na samym parkingu lub na drogach dojazdowych. Funkcję tą można także wykorzystać do rezerwacji miejsc parkingowych.

Tzw. „nawigacja parkingowa” obejmuje tablice o zmieniającej się treści, które informują o aktualnej sytuacji na parkingach i kierują użytkowników do tych części obiektu, w których jest najwięcej wolnych miejsc.

W naszej ofercie posiadamy również klasyczne rozwiązanie systemy parkingowego. Składa się ono z elementów wjazdowych i wyjazdowych, a w tym szlabanów, sygnalizacji świetlnej czy fotokomórek. Podstawowym elementem jest punkt kasowy. Dla potrzeb rozliczenia stosuje się terminale wjazdowe i wyjazdowe, w których umieszczone są drukarki biletów oraz czytniki dla kart abonamentowych.

Co zyskujesz?

 • Komfort użytkowania parkingu;
 • Redukcję kosztów związanych z koniecznością zatrudniania obsługi parkingu;
 • Sprawny przebieg procesów związanych z parkowaniem środków transportu;
 • Klarowny system rozliczania opłat parkingowych.

Strona www.unima2000.pl korzysta z plików Cookies (w celu realizacji usług)