System chmury publicznej IBM w BNP PARIBAS we Francji

Instytucje rynku finansowego z dużą rezerwą i niepewnością podchodzą do zastosowania chmury publicznej.Tendencje do tak zachowawczego podejścia względem rozwiązania w chmurze przełamał Bank BNP PARIBAS we Francji. Zdecydował się na wykorzystanie chmury publicznej IBM spełniającej wymagane wysokie normy bezpieczeństwa instytucji finansowej.

Przykład BNP Paribas pokazuje, że trendy we wdrażaniu nowych rozwiązań na rynku finansowym ulegają ciągłej zmianie. BNP Paribas zdecydował się na szerokie korzystanie z infrastruktury i aplikacji w chmurze IBM (w szczególności z IBM Watson AI, Big Data).
Nasza firma oferuje rozwiązania działające w chmurze publicznej IBM spełniającej najwyższe standardy bezpieczeństwa w zakresie bezpieczeństwa IT i wymagań RODO.

Dzięki zabezpieczonej infrastrukturze chmurowej BNP Paribas we Francji skupił się na wykorzystaniu nowych technologii w celu przekształcenia bankowości detalicznej i korporacyjnej. Uzyskano w ten sposób możliwość szybkiego dostępu do ponad 200 usług, w tym do IBM Watson AI, do technologii Big Data, które analizują informacje potrzebne do rozpoznania intencji, tak aby umożliwić klientowi szybszy i prostszy dostęp do usług bankowowych.

Korzystając z puli oprogramowania IBM typu open source, BNP Paribas może znacznie skrócić wielomiesięczne opracowywanie nowych aplikacji. Jest to rodzaj ulepszenia, które można uzyskać dzięki bardziej otwartej konfiguracji, co ma kluczowe znaczenie dla wzrostu wydajności. BNP Paribas nie uzyskał takiego efektu gdy próbował samodzielnie tworzyć aplikacje.

BNP Paribas we Francji stara się zwiększyć wykorzystanie AI i uczenie maszynowe. Dzięki IBM Watson AI bank może korzystać z gotowych modeli analitycznych do analizowania zachowań użytkowników i sugerowania nowych produktów. Bank ma obecnie wiele możliwości poszerzenia oferty dla klientów poprzez połączenie technologii open source i technologii AI. Dzięki publicznej chmurze IBM może przewodzić w branży bankowej we Francji w cyfryzacji i przekształcaniu obsługi klienta.

Co skłoniło Bank do podjęcia decyzji o wykorzystaniu Chmury Publicznej IBM i co dzięki tej decyzji zyskał? – szerzej w artykule:
www.nytimes.com oraz na profilu społecznościowym IBM Polska Facebook IBM

2019-12-13

Udostępnij post:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozostańmy w kontakcie

Więcej aktualności

Akademia Unima 2000

Akademia Unima 2000

Bezpłatny webinar: SZTUCZNA INTELIGENCJA, AUTOMATYZACJA PROCESÓW I WYKORZYSTANIE KANAŁU GŁOSOWEGO I CHATOWEGO W OBSŁUDZE KLIENTA Zapraszamy na kolejny webinar organizowany w ramach

Strona www.unima2000.pl korzysta z plików Cookies (w celu realizacji usług)