Bezpieczeństwo w chmurze

Według raportu Cloud Report 2019, aż 93% specjalistów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego obawia się o bezpieczeństwo w chmurze.
Prawie 30% stwierdziło, że doświadczyło incydentu związanego z chmurą publiczną w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Najważniejsze problemy związane z bezpieczeństwem to utrata danych, prywatność danych, zgodność, przypadkowe ujawnienie poświadczeń oraz suwerenność danych.

Aby zmniejszyć zarówno ryzyko, jak i obawy związane z naruszeniem bezpieczeństwa w chmurze należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.
Po pierwsze, należy rozpoznać i potwierdzić, że za każdym razem, gdy korzystamy z chmury publicznej, korzystamy z modelu wspólnej odpowiedzialności – oznacza to, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo „do i z chmury”, a dostawca chmury jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo w ramach swojej infrastruktury chmury .
Po drugie, powinniśmy wybrać dostawcę chmury, który oferuje najwyższy poziom ochrony i wiedzy – szczególnie w obszarach, które mają znaczący wpływ na zmniejszenie ryzyka, takich jak szyfrowanie, kontrola dostępu, monitorowanie i widoczność, a także suwerenność danych i inne wymagania dotyczące zgodności.
Po trzecie, należy korzystać z publicznej platformy chmurowej, która jest ściśle zintegrowana z lokalnym środowiskiem zwirtualizowanym.

Mając na uwadze te trzy kwestie, oto pięć dodatkowych ważnych czynników bezpieczeństwa, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze dostawcy chmury publicznej. Pięć ważnych czynników bezpieczeństwa:

  • Szyfrowanie
  • Kontrola dostępu oparta na rolach
  • Suwerenność danych
  • Zgodność danych
  • Ciągłość biznesowa

Więcej informacji: www.ibm.com

2020-02-04

Udostępnij post:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozostańmy w kontakcie

Więcej aktualności

WIRTUALNY URZĘDNIK

webinar: 21 październik, godzina 11:00 Obsługa kanałów cyfrowych, systemy RPA wspierające i automatyzujące obsługę mieszkańca zobacz więcej: https://unima2000.pl/webinar3/ Akademia Unima 2000 zapraszam

Strona www.unima2000.pl korzysta z plików Cookies (w celu realizacji usług)