Pod koniec 2020 roku firma Black Red White S.A. dzięki wsparciu firmy Unima 2000 uruchomiła inteligentnego UniChatbota wspierającego proces przyjmowania reklamacji. Jest on dostępny na portalu firmowym pod adresem: https://www.brw.pl/zwroty-zgloszenia/
Działanie UniChatbota oparte jest o silnik sztucznej inteligencji IBM Watson Assistant oraz interfejs Comm100.
IBM Watson Assistant pełni rolę inteligentnego asystenta symulującego rozmowę naturalną między ludźmi. Prowadzi dialogi z klientami w języku naturalnym wykorzystując mechanizmy uczenia maszynowego. Watson Assistant rozpoznaje intencję rozmówcy, uczy się w oparciu o wykonane rozmowy, rozpoznaje intencje, nie opiera się na zdefiniowanych przez developera regułach, które przy rozbudowanym rozwiązaniu nie są skalowalne i komplikują rozwiązanie.
Funkcjonalność
UniChatbot pozwala klientom firmy Black Red White na sprawne składanie reklamacji przez 24 godziny na dobę. System zbiera informacje niezbędne do przyjęcia reklamacji: dane osobowe i teleadresowe zgłaszającego reklamację, numer zamówienia lub paragonu, opis zgłaszanego problemu, weryfikuje poprawność podanego numeru zamówienia i wiele innych.
„Przygotowany dla nas przez firmę Unima 2000 UniChatbot pozwala klientom firmy Black Red White na zgłaszanie reklamacji bez ograniczeń czasowych, przez 24 godziny na dobę. Chatbot zbiera informacje niezbędne do przyjęcia reklamacji, pozwala załączyć zdjęcia, udziela sparametryzowanych odpowiedzi, przesyła potwierdzenia zgłoszeń w ustrukturyzowanej i przejrzystej formie. Ma przyjazny interfejs i jest elastycznym narzędziem, które pozwala na szybki rozwój komentuje Pani Monika Kaczmarek – Menadżer Działu ds. Zarządzania Relacjami z Klientem.
W przeciwieństwie do prostych chatbotów, UniChatbot odpowiada prawidłowo na większość pytań klientów dotyczących reklamacji zadanych naturalnym językiem, rozumie intencje osoby zadającej pytania, trzyma kontekst wypowiedzi, wybacza literówki, udziela sparametryzowanych odpowiedzi. Zapewnia dostosowany do człowieka tok prowadzenia rozmowy. Jego konfiguracja jest ściśle zależna od procesu jaki ma wykonywać. Standardowa wersja wymaga dodania logiki biznesowej oraz przykładowych pytań i odpowiedzi, które będą obsługiwane.
UniChatbot udziela również informacji o godzinach otwarcia salonów Black Red White oraz o statusie realizacji reklamacji.
Interfejs Unichatbota
UniChatbot jest nie tylko inteligentny, ale dzięki zastosowaniu interfejsu Comm100 posiada elegancki, przejrzysty interfejs dostosowany do wyglądu i kolorystyki strony firmy Black Red White.
Po zakończeniu rozmowy z botem cała treść rozmowy wraz z załącznikami wysyłana jest na wskazaną skrzynkę mailową działu reklamacji.
Rozmowa kończy się ankietą zbierającą oceny klientów i opinie. Jest to najłatwiejszy i najdokładniejszy obraz tego, jak klienci postrzegają łatwość korzystania z Unichatbota.
Interfejs Comm100 wykorzystany w rozwiązaniu UniChatbot zapewnia dodatkowo zestaw narzędzi, które poprawiają jakość usług. Pozwala na monitorowanie w czasie rzeczywistym odwiedzin klienta na stronie www firmy Black Red White, udostępnianie informacji o odwiedzających, takich jak aktualna strona przeglądania, zachowania nawigacyjne, położenie geograficzne, historia czatu, czas trwania chatu. Informuje równie o tym za pośrednictwem jakich stron Klient wyszukał stronę Black Red White.
Wyniki :
Unichatbot Black Red White w okresie w pierwszych dwóch miesięcy użytkowania przyjął poprawnie 100 % zgłoszonych reklamacji, odpowiedział poprawnie na 100% pytań dotyczących otwarcia salonów, udzielił 100 % poprawnych odpowiedzi dotyczących statusu reklamacji.
Zespół Unima 2000, który dba o ciągły trening Unichatbota, przykłada dużą wagę do tego, aby odpowiadał on w sposób możliwie bliski odpowiedziom realizowanym przez pracownika działu obsługi klienta.
INFORMACJA O FIRMIE BLACK RED WHITE.
Black Red White to największa polska grupa meblarska, producent i dystrybutor mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz z ok. 20% udziałem w polskim rynku pod względem wartości sprzedaży. Już od ponad trzech dekad proponuje klientom rozbudowaną ofertę swoich produktów. Szeroki asortyment, różnorodne wzornictwo i konkurencyjne ceny sprawiają, że Black Red White od początku swojego istnienia jest jedną z najbardziej znanych i cenionych polskich marek.
GRUPA KAPITAŁOWA
W skład Grupy Kapitałowej wchodzi BLACK RED WHITE S.A. i 18 spółek zależnych, w tym 8 polskich i 10 podmiotów zagranicznych. Działalność produkcyjna na rzecz Black Red White prowadzona jest w 19 zakładach produkcyjnych. Grupa Kapitałowa posiada fabryki wyposażone w nowoczesne parki maszynowe, własny transport, logistykę i magazyny. Łączna powierzchnia magazynowa wynosi 160 000 m2.
SIEĆ SPRZEDAŻY
Ofertę mebli i dodatków Black Red White można znaleźć w salonach meblowych na terenie całej Polski. Salony zlokalizowane są w największych miastach kraju, jak i niewielkich miejscowościach. Marka prowadzi sprzedaż swoich produktów w ponad 70 salonach firmowych oraz wielu punktach partnerskich. We Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Zabrzu, Będzinie, Chorzowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Rzeszowie i Krakowie zlokalizowanych jest 13 największych sklepów marki. Asortyment producenta dostępny jest także w multibrandowych punktach handlowych.
Oferta Black Red White jest obecna na wielu rynkach zagranicznych. Produkty polskiego producenta można znaleźć w m.in. w takich krajach, jak: Stany Zjednoczone, Hiszpania, Holandia, Belgia, Czechy, Słowacja, Słowenia, Węgry, Wielka Brytania.
Copyright 2020 – by UNIMA 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. All rights reserved to UNIMA 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A.
Spółka UNIMA 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. z siedzibą w Krakowie (31-866) przy ul. Skarżyńskiego 14, zarejestrowana przez Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000218370 Kapitał Zakładowy w kwocie 2 735 500 złotych opłacony w całości.
Grzegorz Pardela
Wykształcenie:
Wyższe oraz Executive Master of Business Administration – ukończone z wyróżnieniem
Zajmowane stanowiska i przebieg kariery zawodowej:
Grzegorz Pardela nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. Nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej lub jako członek organu konkurencyjnej osoby prawnej. Nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym.
Piotr Urbaniec
Wykształcenie:
Ukończył studia wyższe inżynierskie na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Budowy Maszyn (1996-2001)
Zajmowane stanowiska i przebieg kariery zawodowej:
Nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. Nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej lub jako członek organu konkurencyjnej osoby prawnej. Nie figuruje w Rejestrze Niewypłacalnych, prowadzonych na podstawie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze sądowym
Piotr Zając
Wykształcenie:
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie), specjalność zarządzanie zasobami ludzkimi. Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Autor prac naukowych o tematyce dotyczącej zarządzania zasobami ludzkimi i controlingu personalnego, publikowanych w czasopismach zarówno o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym. Bierze aktywny udział w badaniach naukowych w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, jak również uczestniczy w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych w tej tematyce.
Zajmowane stanowiska i przebieg kariery zawodowej:
Od 2010 – nadal- Adiunkt w Zakładzie Zarządzania i Rachunkowości Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie (umowa zlecenie)
Nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. Nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej lub jako członek organu konkurencyjnej osoby prawnej. Nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym.
Członek niezależny.
Wykształcenie:
Wykształcenie wyższe. Absolwentka Wydziału Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej, specjalizacja: rachunkowość i finanse. Posiada bogate, ponad 25 – letnie doświadczenie na rynku kapitałowym. Uczestniczyła w licznych projektach z zakresu IPO oraz wprowadzania spółek na rynek regulowany GPW i rynek NewConnect. Odpowiadała za przygotowanie analiz ekonomiczno – finansowych, w tym na potrzeby prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych. Doradzała zarządom spółek przy prywatnych oraz publicznych ofertach papierów wartościowych. Uczestniczyła i koordynowała prace nad sporządzaniem Prospektów Emisyjnych, Memorandów Informacyjnych oraz Dokumentów Informacyjnych.
Zajmowane stanowiska i przebieg kariery zawodowej:
Nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec Spółki, jak również nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu konkurencyjnej spółki kapitałowej z wyłączeniem Atende S.A. lub członek organu jakiejkolwiek konkurencyjnej osoby prawnej, jak również nie jest wpisana do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 roku o Krajowym Rejestrze Sądowym.
Sławomir Jarosz
Wykształcenie:
Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie, kierunku Finanse i
Bankowość. W 2002 r. ukończył studia podyplomowe Master of Business Administration przy Wyższej
Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie.
Przebieg pracy zawodowej:
Pracę zawodową rozpoczął w 1994 r. jako Specjalista ds. kredytów w ING Bank Śląski Oddział
Regionalny w Bielsku-Białej, następnie został Kierownikiem Zespołu Doradców Klienta i członkiem
Komitetu Kredytowego oraz Zastępcą Dyrektora CBK. W latach 1996–2004 prowadził własną
działalność gospodarczą w zakresie inwestycji i doradztwa finansowego. W latach 2001–2003 pełnił
funkcję Zastępcy Dyrektora, a później Dyrektora Oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. w
Bielsku-Białej. W latach 2003–2004 był Prezesem Zarządu firmy windykacyjnej FOR-NET S.A. z
Krakowa. Od 2009 r. do 2014 r. zajmował stanowisko Wiceprezesa Zarządu Beskidzkiego Biura
Consultingowego S.A. Od 2011 r. zajmuje stanowisko Prezesa Zarządu ABS Investment S.A., a od 2019
r. stanowisko prezesa Zarządu InBook S.A. Zasiadał w wielu Radach Nadzorczych spółek publicznych.
Jest specjalistą w dziedzinie finansowania inwestycji oraz rynku kapitałowego.
Zajmowane stanowiska i pełnione funkcje:
Nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej lub jako członek organu konkurencyjnej osoby prawnej.
Nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy z dnia 20
sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym.
Zbigniew Pietroń
Wykształcenie:
Ukończył studia wyższe magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na Wydziale Fizyki i Astronomii (1978). Ukończył studia i uzyskał dyplom Institut Francais de Gestion (Francuskiego Instytutu Zarządzania) w Warszawie (1992 – Strategia przedsiębiorstwa, Analiza finansowa, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Doradztwo w biznesie).
Zajmowane stanowiska i przebieg kariery zawodowej:
W latach 1983-1988 uczestnik polskich wypraw polarnych na Spitsbergen jako pracownik Polskiej Akademii Nauk, eksplorator i alpinista; Nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A.
Nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej lub jako członek organu konkurencyjnej osoby prawnej.
Nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym.
Magdalena Kniszner
Wykształcenie:
Ukończyła studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki – w zakresie informatyki, o specjalności budowa i oprogramowanie maszyn matematycznych i uzyskała tytuł magistra inżyniera informatyka. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu komunikacji w biznesie w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Uczestniczyła w licznych kursach dotyczących zarządzania firmą i zasobami ludzkimi.
Zajmowane stanowiska i przebieg kariery zawodowej:
Od początku swojej kariery zawodowej związana jest z firmą Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne
S.A., jako założyciel i wspólnik, a następnie jako akcjonariusz. W ramach pełnionych obowiązków nadzorowała działy wdrożeniowy i techniczny oraz dział projektów niskoprądowych, a także administrację, kadry i księgowość. Odpowiadała za proces przygotowania i wprowadzenia spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.
W ramach grupy kapitałowej od 2007 do września 2020 pełniła funkcję Prezesa Zarządu spółki Lockus Sp. z o.o. – specjalizującej się we wspieraniu strategii biznesowych i realizacji konferencji branżowych. Nie prowadzi działalności konkurencyjnej do działalności Emitenta, nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.