Wideokonferencje klasy Premium

Wideokonferencje pozwalają na zredukowanie kosztów organizacji spotkań oraz skrócenie czasu ich przygotowywania. W odróżnieniu od rozwiązań budżetowych, profesjonalne systemy wideokonferencyjne zapewniają możliwość wspólnej pracy nad dokumentami, prowadzenie prezentacji w czasie sesji oraz integrację użytkowników korzystających z wielu urządzeń, działających w oparciu o rożne systemy operacyjne.

Systemy do wideokonferencji tej klasy charakteryzuje bardzo wysoka jakość dźwięku i obrazu, co umożliwia nieskrępowaną komunikację pomiędzy uczestnikami.

Systemy wideokonferencyjne klasy Premium, do niedawna były adresowane wyłącznie do dużych międzynarodowych korporacji. Obecnie dzięki spadkowi cen i wieloletniej współpracy Unima 2000 z wiodącymi dostawcami, możemy zaoferować rozwiązania wideokonferencyjne w bardzo korzystnych cenach – dla dużych, średnich, a nawet małych przedsiębiorstw.

Wideokonferencje

Wideokonferencje – korzyści:

 • oszczędność czasu i kosztów delegacji
 • bardzo wysoka jakość połączeń
 • skuteczne prowadzenie zdalnych działań biznesowych
 • komunikacja głosowa, wideo oraz transfer danych
 • obsługa dużych grup użytkowników
 • skalowalność systemu
 • prosta obsługa
 • obsługa urządzeń stacjonarnych i mobilnych
 • obsługa urządzeń działających w rożnych sieciach
 • monitorowanie wykorzystania łącz
 • harmonogramowanie spotkań

Oferowane przez Unima 2000 S.A. systemy do prowadzenia wideokonferencji cechuje wysoki poziom skalowalności – systemy mogą być rozwijane wraz ze wzrostem potrzeb przedsiębiorstwa. Można je integrować z innymi systemami w ramach rozwiązania UC (Unified communications – zunifikowana komunikacja). Systemy zapewniają możliwość przesyłania obrazu, dźwięku, wiadomości tekstowych oraz danych. Wideokonferencje (videokonferencje) mogą łączyć różne urządzenia oraz lokalizacje, np.: sale konferencyjne, pomieszczenia do wideokonferencji, systemy „telepresence”, stacjonarne i mobilne systemy wideo, laptopy, tablety, telefony oraz inne zintegrowane rozwiązania komunikacyjne i telefoniczne.

wideokonferencje Avaya Scopia

System do wideokonferencji Avaya Scopia

Czas i koszty – to główne powody ogromnej popularności rozwiązań wideokonferencyjnych w zastosowaniach biznesowych. Zdarza się jednak często, iż pomimo znacznej inwestycji, system do wideokonferencji nie jest w pełni wykorzystywany, a pracownicy wciąż preferują spotkania bezpośrednie. Przyczyną takiego stanu rzeczy, jest zazwyczaj źle dobrany system wideokonferencyjny. Tanie rozwiązania, które sprawdzają się doskonale w zastosowaniach prywatnych, nie nadają się do zastosowań biznesowych. Wiele droższych, zamkniętych systemów wideokonferencji nie zapewnia odpowiedniego komfortu pracy i satysfakcjonującej jakości połączeń.

Konieczność mówienia podniesionym głosem, nachylania się w stronę kamery, trudności ze zrozumieniem osób siedzących w głębi pomieszczenia, problemy z zestawianiem połączeń, brak możliwości pracy grupowej nad dokumentami lub brak możliwości prowadzenia swobodnej rozmowy podczas prezentacji, to tylko niektóre z przykładów nietrafionych inwestycji w system wideokonferencyjny.

Wideokonferencje wysokiej jakości

Systemy wideokonferencyjne wysokiej jakości w pełni wykorzystują teleinformatyczną infrastrukturę zaplecza, na którą składają się łącza o dużej przepustowości, serwery odpowiadające za transmisję i zarządzanie połączeniami, urządzenia sieciowe, oprogramowanie do administrowania systemem oraz systemy kompresji danych i eliminowania opóźnień. System do wideokonferencji uzupełnia oprogramowanie do zarządzania urządzeniami, harmonogramowania spotkań i monitorowania łącz.

Dobór właściwych komponentów, odpowiednia konfiguracja oraz sposób w jaki zostanie przeprowadzone wdrożenie są kluczowe dla powodzenia inwestycji.

Unima 2000 S.A. jest autoryzowanym dystrybutorem oraz wyłącznym przedstawicielem w Polsce najważniejszych producentów rozwiązań teleinformatycznych. Jest m.in. partnerem amerykańskiej firmy Avaya. Avaya to wiodący producent sprzętu i oprogramowania, który specjalizuje się w technologii VoIP, contact center, mobile voice i przesyłaniu danych. Firma została założona w 2000 r. poprzez wydzielenie z Lucent Technologies (wcześniej wydzielonej z AT&T). Unima 2000 S.A. posiada status: Platynowy Partner Avaya.

Zapraszamy do kontaktu z Unima 2000 S.A. Współpraca z doświadczonym partnerem pozwoli ominąć bariery i zagrożenia jakie mogą pojawić się przy tego typu inwestycji.


Jak uzyskać wycenę systemu:

Jak uzyskać wycenę Unima 2000

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem:

Podaj Twój numer telefonu - oddzwonimy

Podaj Twoje imię i nazwisko

Podaj nazwę Twojej firmy

Wyrażam zgodę na:

 Przetwarzanie moich danych osobowych *

Zobacz treść

Otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną *

Zobacz treść

Otrzymywanie informacji marketingowych drogą elektroniczną

Zobacz treść

Używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych *

Zobacz treść

* Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne lecz jest niezbędne, żebyśmy mogli się z Tobą kontaktować i odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Wyrażone zgody można wycofać w każdym czasie, np. klikając tutaj: Cofam zgody

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Polityka prywatności

Piotr Bac

Piotr Bac
Product Manager
D +48 12 2980 533
M +48 605 947 277

kontakt Unima 2000 SA