System parkingowy

Systemy parkingowe pozwalają na komfortowe korzystanie z parkingów, a ich operatorom ułatwiają zarządzanie nimi. Wdrażane rozwiązania są dopasowane do indywidualnych potrzeb i warunków, jakie panują na parkingu. Mogą one też realizować rozmaite zadania.

System „kontrola zajętości” analizuje na bieżąco liczbę samochodów i wolnych miejsc na parkingu. Precyzyjny monitoring może obejmować całą powierzchnię, jak też wybrane poziomy, strefy czy alejki. Informacje o ilości zajętych i dostępnych miejsc mogą być wyświetlane zarówno przy wjeździe na parking, jak też na samym parkingu lub na drogach dojazdowych. Funkcję tą można także wykorzystać do rezerwacji miejsc parkingowych.

Tzw. „nawigacja parkingowa” obejmuje tablice o zmieniającej się treści, które informują o aktualnej sytuacji na parkingach i kierują użytkowników do tych części obiektu, w których jest najwięcej wolnych miejsc.

Z kolei klasyczny system parkingowy składa się z elementów wjazdowych i wyjazdowych, a w tym szlabanów, sygnalizacji świetlnej czy fotokomórek. Podstawowym elementem jest punkt kasowy. Dla potrzeb rozliczenia stosuje się terminale wjazdowe i wyjazdowe, w których umieszczone są drukarki biletów oraz czytniki dla kart abonamentowych.

Co zyskujesz?

  • Komfort użytkowania parkingu;
  • Redukcję kosztów związanych z koniecznością zatrudniania obsługi parkingu;
  • Sprawny przebieg procesów związanych z parkowaniem środków transportu;

Klarowny system rozliczania opłat parkingowych