PDS – Predictive Dialing System

PDS – Predictive Dialing System służy do automatycznego wykonywania połączeń wychodzących i zestawiania połączenia z dostępnym agentem call center. Stanowi inteligentne narzędzie, które wykorzystuje precyzyjne obliczenia statystyczne w celu zapewnienia optymalnej ilości kontaktów oraz lepszej organizacji pracy. PDS przyczynia się do maksymalizacji wydajności pracy agentów, redukując koszty utrzymania telecentrum.

Inteligentny system PDS klasyfikuje połączenia i nadaje im określony status: rozmowa odebrana przez człowieka, rozmowa porzucona, numer zajęty, odbiorca nie odbiera, automatyczna sekretarka, numer nieosiągalny, numer niedostępny, czy wreszcie numer nieprawidłowy. Jeśli połączenie nie powiedzie się, odpowiednia informacja jest rejestrowana w bazie rekordów wraz z terminem kolejnej próby. Po określonej ilości prób, rekord zostaje zamknięty. Po spełnieniu określonych warunków można przywrócić zamknięty rekord do powtórnego użycia. Dla każdego statusu połączenia można określić inne typy reakcji systemu – np. ustawić dokładne przedziały czasowe w jakich system ma oddzwaniać w przypadku wykrycia automatycznej sekretarki.

Contact center PDS - Predictive Dialing System

System PDS – korzyści dla contact center:

 • Maksymalne wykorzystanie czasu pracy zatrudnionej kadry
 • Automatyzację procesu planowania połączeń
 • Eliminacja strat związanych z wykonywaniem nieskutecznych połączeń
 • Wdrożenie metod postępowania z połączeniami, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów
 • Przejrzysty scenariusz wyboru rekordów z bazy danych i zapoznawania się z informacjami o Klientach
 • Obniżenie kosztów pracowniczych, dzięki wzrostowi wydajności agentów
 • Poprawa komfortu pracy agentów contact center
 • Możliwość gromadzenia danych do raportowania i analizy danych statystycznych


Ustawianie parametrów pracy i import listy kontaktów nie zabiera więcej niż kilka minut. Metoda wybierania numerów jest oparta na zaawansowanym algorytmie, który rozpoznaje typ kontaktu i przekazuje do agenta call center skutecznie nawiązane połączenia. Pozostałe połączenia są odrzucane lub przekładane na inny termin. System wykonuje połączenia nadmiarowe w zależności od ilości agentów i aktualnego obciążenia call center. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wzrasta efektywny czas pracy agentów, co skutkuje znaczącymi oszczędnościami dla contact center.

Połączenie mogą być wykonywane przez system w trzech trybach:

 • Preview – tryb w pierwszej kolejności uruchamia skrypt dotyczący danego Klienta. Po zapoznaniu się z nim agent aktywizuje połączenie. W zależności od efektu system przekieruje je do agenta lub przedstawi mu skrypt kolejnego rekordu.
 • Progressive – system najpierw sprawdza dostępność agentów i wykonuje połączenie tylko wówczas, gdy określi ich dostępność. Po rozpoznaniu skuteczności połączenia, agentowi wyświetlany jest skrypt Klienta.
 • Predictive – system wykonuje połączenia nadmiarowe używając algorytmu statystycznego. Jednocześnie system przewiduje, ilu agentów będzie dostępnych i wybiera optymalną ilość połączeń, aby wypełnić czas ich pracy.

Powrót do: contact center


Jak uzyskać wycenę systemu:

Jak uzyskać wycenę Unima 2000

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem:

Podaj Twój numer telefonu - oddzwonimy

Podaj Twoje imię i nazwisko

Podaj nazwę Twojej firmy

Wyrażam zgodę na:

 Przetwarzanie moich danych osobowych *

Zobacz treść

Otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną *

Zobacz treść

Otrzymywanie informacji marketingowych drogą elektroniczną

Zobacz treść

Używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych *

Zobacz treść

* Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne lecz jest niezbędne, żebyśmy mogli się z Tobą kontaktować i odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Wyrażone zgody można wycofać w każdym czasie, np. klikając tutaj: Cofam zgody

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Polityka prywatności

Piotr Bac

Piotr Bac
Product Manager
D +48 12 2980 533
M +48 605 947 277

kontakt Unima 2000 SA